Ο Αιγινιακός ηττήθηκε με 60-71 από την Μελίκη, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αιγινίου, σε αγώνα την 20η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αυτό που ουσιαστικά έκρινε την αναμέτρηση, με την Μελίκη να μπαίνει καλύτερα στο παρκέ και τον Αιγινιακό να μη μπορεί να την περιορίσει επιθετικά, γεγονός που διαμόρφωσε το σκορ της πρώτης περιόδου σε 14-24 υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας.

Τα υπόλοιπα τριάντα λεπτά της ανεμέτρησης ήταν εξαιρετικά ισορροπημένα γεγονός που αποτυπώνεται και στα επιμέρους τους σκορ (14-14, 19-19, 13-14), με την Μελίκη να κατακτά τη νίκη με το τελικό 60-71.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος – Μητώνας.

Δεκάλεπτα: 14-24, 28-38, 47-57, 60-71.

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιότης): Πιπιλίκας 2, Κατσιάνος 6 (1), Αργυρόπουλος 2, Κοντόπουλος, Κοιλιάς 2, Στογιαννόπουλος 3 (1), Βουλτσίδης 17 (2), Κιρκιντζώτης 8, Μελίδης 2, Στάμος 10, Φανούλης, Παπαμιχαήλ 8 (1).

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 15 (1), Μαυρίδης 25 (4), Παπάζογλου, Σαζακλίδης 4, Μαγαλιός, Στακτάρης, Κοσταμπίτσης, Στυαρουλάκης 19 (4), Μπούθας, Κοτζαμπάσης 6, Παπαδόπουλος, Ρογγότης 2.