Οι Πάνθηρες επικράτησαν με 54-63 του Άθλου Αλεξάνδρειας, στο Κλειστο Γυμναστήριο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας, σε αγώνα την 20η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι άμυνες κυριάρχησαν στο πρώτο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν συνολικά δεκαοκτώ πόντους και η ολοκλήρωσή του βρήκε τους Πάνθηρες να προηγούνται με 6-12.

Αντίθετα στη δεύτερη περίοδο της αναμέτρησης, οι επιθέσεις ήταν αυτές που πρωταγωνίστησαν, με τον Άθλο Αλεξάνδρειας να ισορροπεί το παιχνίδι και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με τους παίκτες του Δάμη Χρυσίδη να προηγούνται με 24-32.

Ισορροπημένο ήταν και το τρίτο δεκάλεπτο στη λήξη του οποίου η ομάδα της Κατερίνης διατήρησε το προβάδισμά της και βρέθηκε να προηγείται με 39-48.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε ούτε στο τέταρτο δεκάλεπτο, με τους Πάνθηρες να κατακτούν το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 54-63.

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης– Τζήμος.

Δεκάλεπτα: 6-12, 24-32, 39-48, 54-63.

ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Τακούτης, Τζαφέρης, Ντάμτης 8, Παύλου 12, Χρυσικός 2, Χαριτόπουλος 8, Ψυχογιός 6 (1), Τσαρούχας 11 (2), Πεχλιβάνος 5, Πεκιαρίδης, Γιαντσιδιώτης 2, Τσάτσας.

ΓΑΣΠ Πάνθηρες (Χρυσίδης): Ιορδανίδης, Πολυχρόνης 2, Καρατόλιος 14 (1), Μπούσμπουρας 28, Γκαβοτάσιος 10, Κούτσικας 6, Λόγυρος, Σκρέτας, Κεραμιδάς, Καρακασίδης 3, Μαντζόλης.