Καλημερίζω όλους τους αναγνώστες του katerinisport.gr σήμερα Τετάρτη 16 Μαΐου και έχουμε τον μεγάλο τελικό του Europa League ανάμεσα σε δυο πολύ καλές ομάδες την Μαρσέιγ και την Ατλέτικο Μαδρίτης στις 21:45 το βράδυ ώρα Ελλάδος.

Olympique de Marseille – Atlético Madrid
Stadium: Parc Olympique Lyonnais / Capacity: 59.186 / Town: Lyon, Γαλλία
Φτάσαμε και στον τελικό του της δεύτερης Ευρωπαικής διοργάνωσης συλλόγων και οι δυο σημερινοί αντίπαλοι είναι πραγματικά άξιοι που έφτασαν μέχρι εδώ. Οι εταιρίες δίνουν φαβορί την Ατλέτικο Μαδρίτης και θα έλεγα είναι φυσιολογικό. Σε έναν όμως τελικό δεν ξέρεις πραγματικά τι μπορεί να συμβεί και μια πολύ μικρότερη ομάδα από το φαβορί μπορεί να κάνει τη ζημιά. Δεν θα μπλέξω με σημείο σήμερα και θα θα πάω με ένα ειδικό στοίχημα θα έλεγα με το ότι θα παίξουν αρκετά σφιχτά οι ομάδες τουλάχιστον για τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Πολύ καλή η τιμή και θα το τιμήσω φυσικά με οποιοδήποτε ρίσκο και αν περιέχει. Να επιτευχθεί τουλάχιστον ένα τέρμα μετά το 28΄ λεπτό του αγώνα σε απόδοση 2,10.