Kαλημέρα σε όλους τους αναγνώστες του Katerini Sport.

Μετά τις υποχρεώσεις των Εθνικών ομάδων στο UEFA Nations League επιστρέφουμε στην αγωνιστική δράση στο πρωτάθλημα της Bundesliga με την αναμέτρηση στο Signal Iduna Park να ανοίγει την αυλαία της 3ης αγωνιστικής. Πάμε να δούμε την εκτίμηση μας αναλυτικά:

21:30 Μπορούσια Ντόρτμουντ – Αιντραχτ Φρ
Στάδιο: Signal Iduna Park
Στην εκτός έδρας αναμέτρηση με το Ανόβερο οι γηπεδούχοι απώλεσαν δύο βαθμούς καθώς κόλλησαν στην ισοπαλία χωρίς τέρματα ενώ στην διάρκεια της διακοπής του πρωταθλήματος σε φιλική αναμέτρηση επικράτησαν της Οσναμπρικ με 6-0. Για περισσότερο από μία ώρα οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με παίχτη λιγότερο στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Βέρντερ με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων. Στις δύο αναμετρήσεις στο ξεκίνημα της σεζόν σημειώθηκαν 2 έως 3 τέρματα ενώ στην φιλικό τεστ με την Ederbergland επικράτησαν με 5-0.

Προιστορία: Στις 5 από τις 6 τελευταίες αναμετρήσεις ανεξαρτήτου έδρας σημειώθηκαν 3 ή περισσότερα τέρματα και σκόραραν αμφότερες οι δύο ομάδες.