Ο Κολινδρός ηττήθηκε με 40-72 από την Γουμένισσα, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κολινδρού, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Κολινδρός ήταν ανταγωνιστικός στο πρώτο δεκάλεπτο, ωστόσο η Γουμένισσα όντας πιο έμπειρη και πιο ποιοτική, κατάφερε να προηγηθεί με 12-16 στη λήξη του.

Αναλογή ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου, με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 23-34 υπέρ της φιλοξενούμενης.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά διευρύνθηκε ακόμα περισσότερο, φτάνοντας στους δεκαεπτά πόντους (33-50).

Στο τεταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, η Γουμένισσα κυριάρχησε στο παρκέ εκτοξεύοντας τη διαφορά και φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 40-72.

Διαιτητές: Χρυσάφης Στ. – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 12-16, 23-34, 33-50, 40-72.

ΑΣ Κολινδρού (Μπιζάκης): Πλάτσας, Κοντονώτας 16 (2), Κοσταμπίτσης Β. 2, Τσικούρας 6, Στάμος Κ. 10 (2), Στάμος Κ., Κοσταμπίτσης Ν., Μανίκας, Ιωαννίδης, Μπλούσι, Ταμπακάς.

ΑΟΚ Γουμένισσας (Παμπουχίδης): Τζάκος 6, Καλβάκης 8, Πούλος 31 (2), Μπλέτσης 7 (1), Τάσιος, Τάτσης Π. 5, Σαμαράς, Τάτσης Π. 15 (4).