Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας επικράτησαν με 64-61 του Αλέξανδρου Αξιούπολης, στο Κλειστό του Γαλλικού, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και τον Αλέξανδρο Αξιούπολης να προηγείται με βραχεία κεφαλή (18-19) στην ολοκλήρωσή του.

Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας ήταν καλύτεροι στο δεύτερο δεκάλεπτο, γεγονός που είχε ως αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να προηγηθούν με 34-30 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Οι παίκτες του Κώστα Λαδά μπήκαν καλύτερα και στο τρίτο δεκάλεπτο και απέκτησαν προβάδισμα οκτώ πόντων στην ολοκλήρωση του.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αλέξανδρος Αξιούπολης μείωσε τη διαφορά, ωστόσο οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας κατέκτησαν το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 64-61.

Διαιτητές: Εκίζογλου – Καρυπίδης.

Δεκάλεπτα: 18-19, 34-30, 47-39, 64-61.

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας (Λαδάς): Δάγκλιαρης Σ., Κεσώφ 2, Βέττης, Ζλάτος, Βλαχόπουλος 3, Δάγκλιαρης Α. 26 (4), Πανταζής 10 (1), Αράπογλου, Μανωλούδης, Σέμπρος 20 (2), Σωτηρόπουλος, Ναρλίδης 3 (1).

ΑΣΑ Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μπεσίρης): Τραπεζανίδης, Καλογεράκης, Βακιρλής 19 (1), Παρίσης, Μαυρόπουλος 12, Σιώπκας 11, Βαλσαμίδης 4, Γρηγοριάδης 2, Καπνόπουλος 7, Καλαβάζης 2, Παντηρμάς 4.