Ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών επικράτησε με 71-54 του Εδεσσαϊκού, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών πήρε από το ξεκίνημα της αναμέτρησης των έλεγχο και προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 20-13.

Οι παίκτες του Νίκου Κοτλέα συνέχισαν στο ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τη διαφορά να φτάνει στους είκοσι έναν πόντους (43-22) στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εδεσσαϊκός ισορρόπησε τον αγώνα, ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών από την πλευρά του διαχειρίστηκε το προβάδισμα που είχε και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 71-54 υπέρ του γηπεδούχου.

Διαιτητές: Εκίζογλου – Καρυπίδης.

Δεκάλεπτα: 20-13, 43-22, 58-39, 71-54.

ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Κοτλέας): Στοΐτσης 23 (1), Αχλατλής 5, Πέτσος 1, Βαϊραμίδης, Ποζουκίδης 5, Παπαμανώλης 15 (1), Παναγιωτίδης 1, Παπαδόπουλος 2, Τσιουπλής 2, Κουτρουλός 5, Μόσχου 4, Γκιώσης 7.

Εδεσσαϊκός BC (Ροδοβίτης): Ξυλουργίδης, Γάτσος 2, Σταμπουλής 13 (2), Μπίνος Ε. 2,  Τσάμης 14, Μπίνος Μ. 4, Αδάμ 9, Κεχαγιόγλου 10 (1).