Σ ένα παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες και πολλές κίτρινες κάρτες ο Οικονόμος Τσαριτσάνης για την τρίτη αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής υποδέχθηκε τον Φωκικό.

Το ματς ήταν αρκετά καλό και κράτησε αμείωτο το ενδιάφεραν των φιλάθλων μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Ο Οικονόμος Τσαριτσάνης αν και ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Χατζηστάμου, αλλά κατάφερε στο δεύτερο με γκολ των Περτζιόνι και Κατσαμάγκα να πάρει μία συμπαντική νίκη.
Πολλά παράπονα για την διαιτησία εξέφρασαν οι άνθρωποι του Φωκικού.

Το φιλμ του αγώνα:
8’ Κεφαλιά του Τσακάλι μετά από κόρνερ του Καραλούλη πάνω από τα δοκάρια του Παπαδόπουλου.
14’ Σουτ του Μουλτσιά στο δεξί δοκάρι του Παπαδόπουλου.
21’ Στην αντεπίθεση ο Φωκικός, με τον Χατζηστάμου να πλασάρει εύστοχα τον Αναστασίου για το 0-1
26’ Γκαμπέτας πάσα στον Μουλτσιά, σουτ του τελευταίου πάνω από τα δοκάρια του Παπαδόπουλου.
33’ Δυνατό σουτ του Χάμου από πλάγια θέση σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.
39΄Αναταραχή στην περιοχή του Φωκικού, με τον Γκαμπέτα να γίνεται κάτοχος της μπάλας και να πασάρει στον επερχόμενο Περτζιόνι που με δυνατό σουτ θα νικήσει τον Παπαδόπουλο κάνοντας το 1-1.
58’ Με κεφαλιά ο Κατσαμάγκας θα κάνει το 2-1 μετά από εκτέλεση φάουλ του Καραλούλη.
63’ Σέντρα του Γκαμπέτα από δεξιά, κεφαλιά του Κατσαμάγκα πέρασε άουτ.
70’ Εκτέλεση φάουλ του Σταφυλόπουλου στα χέρια του Αναστασίου.
74’ Απόκρουση του Αναστασίου σε κοντινό σουτ του Κυριακόπουλου.
81’ Σέντρα του Γκαμπέτα από δεξιά, δυνατή κεφαλιά του Τσακάλι πολύ καλή απόκρουση του Παπαδόπουλου σε κόρνερ.
90΄+2’ Σουτ του Γκαμπέτα πέρασε άουτ.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Αναστασίου, Περτζιόνι, Γαλάνης. Τσακάλι, Κουμπούρας, Καλφούτζος, Γκαμπέτας (90+3 Ντούφας), Καραλούλης (83’ Μιφτάρι), Μουλτσιάς (89’ Δραχαλίβας), Χάμος, Κατσαμάγκας (69’ Πετράκη).

Φωκικός (Γιάννης Λύτρας): Παπαδόπουλος, Κουβέλης (82’ Χρυσαθόπουλος), Ζιώγας, Κοτσάι, Κουρελής, Σταφυλόπουλος, Κυριακόπουλος, Αμπραχαμιάν , Μεγάλος, Μπαλαμπάνος (69’ Κολοβός), Χατζηστάμου.

πηγή: radioelassona.gr