Ο Κεραυνός Άσπρου επικράτησε με 72-59 του Σκυδραϊκού, στο Κλειστό Γυμναστήριο Καλυβίων, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Σε έναν αγώνα όπου ο Κεραυνός Άσπρου είχε το προβάδισμα και τον έλεγχο καθ’ όλη τη διάρκειά του μεν, αλλά ο Σκυδραϊκός ακολουθούσε από κοντά στο σκορ και παρουσιάστηκε καλύτερος στο τρίτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν σε μία άνετη επικράτηση όντας καλύτεροι στο τέταρτο δεκάλεπτο όπου διεύρυναν και τη διαφορά σε διψήφιο επίπεδο.

Διαιτητές: Σαρακενίδης – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 17-13, 36-29, 46-41, 72-59.

ΑΣ Κεραυνός Άσπρου (Κασλής): Δημάκας 18 (3), Πολίτης, Μουμτζίδης 15 (1), Κοκκινίδης 7, Αργυρόπουλος, Τοπαλίδης, Στανιτσίδης 3 (1), Κωστίκας 5 (1), Ντεμαροβα 3 (1), Ιωσηφίδης, Βασιλείου 21 (4).

ΑΣ Σκυδραϊκός (Κολοβός): Κολοβός 12 (1), Χομένκο 9, Μιχαηλίδης, Δουλκερίδης 8 (2), Γρόπαλης, Τσανακτσίδης 3 (1), Ινέγλης 16, Καπετανόπουλος 3, Διδωνάκης 3, Ικραμίδης, Τραϊανός 5 (1), Μούχταρης.