Ο Κολινδρός ηττήθηκε με 41-69 από τον Εργόναθλο, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κολινδρού, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και παίζοντας αποτελεσματικά στην άμυνα κατάφεραν να προηγηθούν στην ολοκλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου με 6-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κολινδρος ισορρόπησε το παιχνίδι και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με τον Εργόναθλο να προηγείται με 19-34.

Παρόμοια ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκαλέπτου, με τους παίκτες του Γιώργου Μπιζάκη να υπερτερούν στα σημεία, μειώνοντας ελαφρώς τη διαφορά, καθώς το σκορ διαμορφώθηκε σε 31-43.

Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν κατά κράτος στο τέταρτο δεκάλεπτο, φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 41-69, με το σύνολο του Γιώργου Ακριτίδη να σημειώνει τη δεύτερή του νίκη σε ισάριθμους αγώνες, καθώς την προηγούμενη αγωνιστική είχε ρεπό.

Διαιτητές: Τοπαλίδης – Κορμέντζας.

Δεκάλεπτα: 6-19, 19-34, 31-43, 41-69.

ΑΣ Κολινδρού (Μπιζάκης): Πλάτσας 2, Κοντονώτας 7 (1), Κοσταμπίτσης Β., Τσικούρας 9 (1), Στάμος Κ.Β. 14 (1), Στάμος Κ.Α. 7, Κοσταμπίτσης Ν., Μανίκας, Ιωαννίδης 2, Μπλούσι, Ταμπακάς.

ΜΠΑΣ Εργόναθλος (Ακτριτίδης): Μιχαλόπουλος 4 (1), Δημητριάδης 2, Αρκούδας 4, Κήρυκος 18 (3), Δαμιανίδης 4, Μπερμπερίδης 14 (2), Τσιτουρούδης 5, Κουσιδώνης 5 (1), Γιαννακούλης, Σαλαπάνης 5 (1), Εκμετζόγλου 8.