Η Αλεξάνδρεια επικράτησε με 79-74 της Αριδαίας, στο Κλειστό Γυμναστήριο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι άμυνες μίλησαν στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με την Αριδαία να προηγείται στην ολοκλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου με 12-17.

Ο αγώνας παρέμεινε αμφίρροπος και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την εικόνα του να αλλάζει όμως, καθώς οι ομάδες σημείωσαν συνολικά σαράντα τρεις πόντους με το σκορ να διαμορφώνεται σε 35-37 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Η εικόνα παρέμεινε ίδια και στο δεύτερο ημίχρονο, με το προβάδισμα να αλλάζει χέρια και να περνάει στην Αλεξάνδρεια, η οποία το διατήρησε μέχρι τέλους παίρνοντας τη νίκη με το τελικό 79-74.

Διαιτητές: Εκίζογλου- Χρυσάφης Στ.

Δεκάλεπτα: 12-17, 35-37, 56-55, 79-74.

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας (Οκλαλιώτης): Μπίσκας 10 (2), Αβραμίδης 5 (1), Σιδηρόπουλος 11 (2), Πουρλιοτόπουλος 4 (1), Παντοφλίδης, Σιτσάνης 8 (1), Παπαγερίδης 16, Χερκελετζής, Πρόιος, Καραγιάννης, Καρκάρας 8, Μπίσκας 17 (1).

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Αμπάρης, Τόπκας, Τερζής 7 (1), Τοπαλίδης 17 (1), Περπερίδης 3 (1), Μπεγλόπουλος 5 (1), Παπαβραάμ 2, Αβραμίδης 5, Κλήντσαρης 11, Μακρόπουλος 16, Στρέπκος, Τζάτσης 8 (1).