Ο Σκυδραϊκός επικράτησε με 56-45 του Αλέξανδρου Αξιούπολης, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Σκύδρας, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και τον Σκυδραϊκό να προηγείται με 13-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αλέξανδρος Αξιούπολης ήταν καλύτερος και κατάφερε να προηγηθεί στο ημίχρονο με 21-26.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σκυδραϊκός εμφανίστηκε αισθητά βελτιωμένος στην αμυντική του λειτουργία, γεγονός που είχε ως συνέπεια οι παίκτες του Ανέστη Κολοβού να ανακτήσουν το προβάδισμα και να προηγηθούν με 37-32 στην ολοκλήρωση του τρίτου δεκαλέπτου.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τέταρτου δεκαλέπτου, με τον Σκυδραϊκό να φτάνει στη νίκη με το τελικό 37-32.

Διαιτητές: Καραμανλής – Μποΐτσης.

Δεκάλεπτα: 13-11, 21-26, 37-32, 56-45.

ΑΣ Σκυδραϊκός (Κολοβός): Κολοβός 16, Χομένκο, Μιχαηλίδης, Δουλκερίδης 11, Γρόπαλης, Σημαιοφορίδης 6, Τσανακτσίδης 11, Ινέγλης 9, Καπετανόπουλος 3, Ικραμίδης, Τραϊανός, Μουχτάρης.

Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κάνει ένα σπορ και γήπεδο μπάσκετ

ΑΣΑ Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μπεσίρης): Τραπεζανίδης, Καλογεράκης, Γιουβανάκης 7 (1), Βακιρλής 19, Παρίσης 2, Μαυρόπουλος 7, Σιώπκας, Βαλσαμίδης 2, Καπνόπουλος 4, Καλλιφάτης 4, Κλαυδιανός, Παντιρμάς.