Η ΑΚΕ Πιερίας ηττήθηκε με 75-60 από την ΚουΠα Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Καλύτερη ήταν στο πρώτο δεκάλεπτο η ΚουΠα Κιλκίς και κατάφερε να προηγηθεί με 18-12.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν αμφίρροπο, με τη διαφορά να κυμαίνεται στα σταθερά επίπεδα και τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ διαμορφωμένο στο 30-26 υπέρ της γηπεδούχου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ΚουΠα Κιλκίς ήταν σαφώς καλύτερη στο παρκέ, γεγονός που αποτυπώθηκε και στο δείκτη του σκορ, καθώς η ομάδα του Κιλκίς προηγήθηκε με 52-39 στο τέλος της περιόδου.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με αμφότερες τις ομάδες να αποδίδουν εξαιρετικά στην επίθεση και το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 75-60 υπέρ της γηπεδούχου.

Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Καλεσής.

Δεκάλεπτα: 18-12, 30-26, 52-39, 75-60.

ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς (Τσάτσης): Ανδρεάδης, Καπνίδης 3 (1), Ποζίδης 4 (1), Σκάλε, Ψωμιάδης 4, Υφαντίδης 2, Χοτουμανίδης 10 (1), Τσουλφαΐδης 2, Παπαδόπουλος 2, Μωυσιάδης 19 (1), Αραμπατζής 8, Μπαχτσεβάνης 21 (6).

Η εικόνα ίσως περιέχει: 11 άτομα, , τα οποία χαμογελούν, εσωτερικός χώρος

ΑΚΕ Πιερίας (Ραΐσεβιτς): Παπαγεωργίου, Χατζηευστρατιάδης, Αποστόλου 2, Σιώκας 3, Παπαδόπουλος 12, Μαργαριτίδης 8 (1), Παπάς 4 (1), Λυκίδης 7 (1), Μάνος 18 (1), Ίτσιος 6, Κοριτσίδης.