Ο Αρχέλαος Savvidis Team ηττήθηκε με 26-22 από τον Αρίωνα Πτολεμαΐδας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πτολεμαΐδας Γιώργος Χαλκίδης, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο πετνάλεπτο, όπου ο Αρχέλαος Savvidis Team προηγήθηκε με 3-4, ο Αρίωνας Πτολεμαΐδας πήρε τον έλεγχο, τόσο του σκορ, όσο και του αγώνα και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο προηγούμενος με 11-9.

Στο πρώτο πεντάλεπτο του δεύτερου ημιχρόνου ο γηπεδούχος πήρε μία διαφορά έξι τερμάτων (16-10), με την ομάδα της Κατερίνης να αντιδρά και να μειώνει σε 20-18 στο 50’, ωστόσο ο Αρίωνας Πτολεμαΐδας διατήρησε το προβάδισμά του και έφτασε στη νίκη με το τελικό 26-22.

Διαιτητές: Πατιός – Πήττας.

Δίλεπτα: 1-4.
Πέναλτι: 4/8 – 3/3.

Πεντάλεπτα: 3-4, 7-4, 9-6, 10-7, 11-8, 11-9 (ημ.), 16-10, 18-12, 19-16, 20-18, 25-21, 26-22.

Αρίων Πτολεμαΐδας (Πασσιαλής): Τατσίδης, Πασσαλίδης 2, Κατωτοικίδης 4, Τόιτος 3, Αβραμίδης 2, Κόλλιας 3, Ασιανός, Αθανασίου, Χαραλαμπίδης, Ακριτίδης 2, Γιώσκος, Ελευθεριάδης 4, Παπαχρήστου 6, Ψαλίδας.

Αρχέλαος Savvidis Team (Σκούφας): Κοσμίδης Β., Κοσμίδης Ηρ., Ξεφτέρης, Δράντζιου 1, Εγγλέζος 1, Χαραλαμπίδης 9, Παπανάκος 1, Σκούφας Δ., Μαυρόπουλος 3, Παπαδόπουλος, Αναστασίου 5, Σκούφας Αρ. 2.