Ο Κεραυνός Άσπρου ηττήθηκε με 54-80 από την ΚουΠα Κιλκίς, στο Κλειστό Γυμναστήριο Καλυβίων, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Καλύτερη ήταν στο πρώτο δεκάλεπτο η ΚουΠα Κιλκίς, η οποία κατάφερε να προηγηθεί με 13-21 στην ολοκλήρωσή του.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ο Κεραυνός Άσπρου ισορρόπησε τον αγώνα, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ στο 26-33 υπέρ της φιλοξενούμενης.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ΚουΠα Κιλκίς κατάφερε να φτάσει τη διαφορά σε διψήφιο επίπεδο καθώς προηγήθηκε με 40-53.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ανήκε στους παίκτες της ομάδα του Κιλκίς, οι οποίοι διεύρυναν τη διαφορά κι έφτασαν στην τελική επικράτηση με το σκορ να διαμορφώνεται σε 54-80.

Διαιτητές: Χατζηκώστας – Καραμανλής.

Δεκάλεπτα: 13-21, 26-33, 40-53, 54-80.

ΑΣ Κεραυνός Άσπρου (Κασλής): Δημάκας 7 (1), Μουμτζίδης 4, Νίκου, Κοκκινίδης 8, Βουρδεσλής, Πολίτης, Αργυρόπουλος 9 (3), Ιωσηφίδης, Στανιτσίδης 2, Βασιλείου 11 (1), Κωστίκας 10 (2), Διαμαντόπουλος 3 (1).

ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς (Τσάτσης): Κώττης 7, Καπνίδης 2, Ποζίδης 10 (2), Δαδαλάκης 4, Ψωμιάδης 4 (1), Υφαντίδης 5, Χοτουμανίδης 2, Τσουλφαΐδης 4, Παπαδόπουλος 2, Μουστάκας 20, Αραμπατζής 6, Μπαχτσεβάνης 14 (4).