Ο Βαφύρας επικράτησε με 81-44 του Κολινδρού, στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγίου Σπυρίδωνα, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Βαφύρας δε δυσκολεύτηκε να φτάσει στη νίκη, καθώς από το ξεκίνημα του αγώνα πήρε το προβάδισμα κι έφτασε τη διαφορά σε διψήφιο επίπεδο από το πρώτο δεκάλεπτο, όταν και προηγήθηκε με 19-9.

Στην ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου η διαφορά έφτασε στους είκοσι πόντους (41-21), με τον Κολινδρό να ισορροπεί το παιχνίδι στο τρίτο δεκάλεπτο.

Ωστόσο, οι παίκτες του Μιχάλη Σαραπτσή παρουσιάστηκαν σοβαροί και στο τέταρτο δεκάλεπτο, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 81-44.

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης – Τοπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 19-9, 41-21, 53-31, 81-44.

ΓΑΣ Βαφύρας (Σαραπτσής): Κουμαντζιάς, Αραμπατζής 3, Ευαγγελόπουλος 18 (3), Ναβροζίδης 3 (1), Μπατζάκης 12 (2), Καραμπατάκης 9 (2), Σιώκας 6 (1), Βαρβούτης 17, Ντακαρέλας 2, Γερομιχαλός 11 (3), Παπακώστας, Τζιόλης.

ΑΣ Κολινδρού (Μπιζάκης): Πλάτσας, Κοντονώτας 9, Τσικούρας 12, Κωσταμπίτσης, Μανίκας 4, Ιωαννίδης 17 (4), Μπλούσι, Ταμπακάς 2.