Οι Πάνθηρες επικράτησαν με 58-64 του Αετού Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Καλύτερα μπήκε στην αναμέτρηση ο Αετός Κιλκίς, ο οποίος ήταν πολύ καλό επιθετικά και πέτυχε να προηγηθεί με 22-16 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο πρώτο μισό του δεύτερο δεκάλεπτου η εικόνα του αγώνα παρέμεινε η ίδια, με τους παίκτες του Γιώργου Αποστόλου να διατηρούν το προβάδισμα που έιχαν αποκτήσει από το πρώτο δεκάλεπτο (28-21) ωστόσο στο δεύτερο μισό η εικόνα αντιστράφηκε, με τους Πάνθηρες να είναι αυτοί πήραν τον έλεγχο κι πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενοι με 34-38.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι άμυνες είχαν τον πρώτο λόγο, με τους παίκτες του Δάμη Χρυσίδη να είναι αυτοί που βρήκαν περισσότερες λύσεις στην επίθεση και προηγήθηκαν στην ολοκλήρωσή του με 41-53.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αετός Κιλκίς προσπάθησε να μειώσει τη διαφορά, ωστόσο οι Πάνθηρες διαχειρίστηκαν το προβάδισμά τους και κατέκτησαν το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 58-64.

Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Εκίζογλου.

Δεκάλεπτα: 22-16, 34-38, 41-53, 58-64.

ΠΑΣ Αετός Κιλκίς (Αποστόλου): Νταμοτσίδης 2, Κιουσές 8 (2), Κωνσταντινίδης, Κακανόπουλος 7 (2), Φιλιππίδης 14, Βαϊτσούδης 13 (1), Γεύγελης, Κόγιας 4, Γκρέκος, Μαργαριτίδης, Βακουφτσής 7, Ιατρού 3.

ΓΑΣΠ Πάνθηρες (Χρυσίδης): Βατός 2, Πολυχρόνης 2, Κωνσταντόπουλος, Μπούσμπουρας 7, Αδαμόπουλος 7, Γκαβοτάσιος 9 (1), Καζαντζανίδης, Λόγυρος 18 (4), Χρυσάφης, Μαντζόλης, Σταυριανίδης 7, Κούτσικας 12.