Ο Αρχέλαος Savvidis Team ηττήθηκε με 24-20, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Νάουσας, σε αγώνα για τη 2ου αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι δύο ομάδες συμβάδισαν στο σκορ, με τον Ζαφειράκη Νάουσας να παίρνει τον έλεγχο του αγώνα και να ολοκληρώνει το ημίχρονο προηγούμενος με 15-8.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αρχέλαος Savvidis Team ισορρόπησε την αναμέτρηση, ωστόσο δεν κατάφερε να μπει ξανά στη διεκδίκηση της νίκης, παρά μόνο να μειώσει τη διαφορά, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 24-20.

Διαιτητές: Πατιός – Πήτας.

Δίλεπτα: 4-4.
Πέναλτι: 3/6-1/2

Πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 7-6, 9-6, 11-7, 15-8 (ημ.) 17-9, 18-12, 19-13, 29-14, 23-16, 24-20.

Ζαφειράκης Νάουσας (Μαρμαρά): Βλάχος 4, Χατζηγεωργίου 3, Τζουβάρας, Πετρίδης 3, Μήτσικας 5, Καραβίτης, Βραχιολίδης 4, Πινακούδης, Σιαμίδης, Καραμπέλκος 5, Σιούλης, Ματίγια, Μπούτκαρης, Μάντσιος, Μπουμπουλέντρας, Δεληχρήστος.

Αρχέλαος Savvidis Team (Σκούφας): Κοσμίδης, Ξεφτέρης, Δράντζιου, Εγγλέζος 1, Χαραλαμπίδης 4, Παπανάκος, Μαυρόπουλος 2, Παπαδόπουλος, Τριανταφύλλου 1, Αναστασίου 4, Σκούφας 3, Μάνης, Θυμιόπουλος 1, Ραντζέλοβιτς 4.