Η ΚουΠα Κιλκίς επικράτησε με 65-60 του Αλέξανδρου Αξιούπολης, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο με τον Αλέξανδρο Αξιούπολης να υπερτερεί στα σημεία και να προηγείται με 13-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η άμυνα των γηπεδούχων άλλαξε την ισορροπία του αγώνα, καθώς ο φιλοξενούμενος σημείωσε επτά πόντους, με αποτέλεσμα η ΚουΠα Κιλκίς να προηγείται στο ημίχρονο με 31-24.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αλέξανδρος Αξιούπολης κατάφερε να μειώσει τη διαφορά με το σκορ να διαμορφώνεται σε 47-44.

Αμφίρροπο ήταν και το τέταρτο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να παραμένουν κοντά στο σκορ και την ΚουΠα Κιλκίς να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 65-60.

Διαιτητές: Εκίζογλου – Καψίδης.

Δεκάλεπτα: 13-17, 31-24, 47-44, 65-60.

ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς (Τσάτσης): Ανδρεανίδης, Καπνίδης, Ποζίδης, Σκάλε 4, Ψωμιάδης 2, Υφαντίδης 15 (1), Χοτουμανίδης 14, Τσουλφαΐδης 1, Παπαδόπουλος 2, Μουστάκας 25 (1), Δαλαπέδης, Κώττης 2.

ΑΣΑ Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μπεσίδης): Τραπεζίδης 6, Καλογεράκης, Γιοβανάκης 7 (1), Βακιρλής, Παρίσης, Μαυρόπουλος 28 (1), Σιώπκας 13, Πατηρμάς, Γρηγοριάδης, Καπνόπουλος, Καλαβάτης 6, Κλαυδιανός.