Ο Σκυδραϊκός επικράτησε με 71-67 του Άθλου Αλεξάνδρειας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Σκύδρας, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Σκυδραϊκός ήταν καλύτερος στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου και προηγήθηκε με 20-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο αντιστράφηκε η εικόνα του αγώνα, με τον Άθλο Αλεξάνδρειας να έχει τον έλεγχο και ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου να βρίσκει τους παίκτες του Ανέστη Κολοβού να προηγούνται με τη διαφορά στην ελάχιστη τιμή της (36-35).

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο και αμφίρροπο καθ’ όλη τη διάρκειά του, με τον Σκυδραϊκό να καταφέρνει να πάρει τους δύο πόντους της νίκης με το τελικό 71-67.

Διαιτητές: Χατζηκώστας – Κούλης.

Δεκάλεπτα: 20-15, 36-35, 54-51, 71-67.

ΑΣ Σκυδραϊκός (Κολοβός): Κολοβός 15 (1), Χομένκο 16 (1), Δουλκερίδης, Σημαιοφορίδης 7, Τσανακτσίδης 13, Ινέγλης 8, Καπετανόπουλος 10, Διδωνάκης, Τραϊανός, Σταμπουλτζής.

ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Αγγέλης, Νοτόπουλος, Τακούτης 12 (1), Τζαφέρης, Ντάμτσης, Παύλου 6, Στογιαννόπουλος, Χαριτόπουλος 21 (4), Τσαρούχας 19 (4), Χατζηλεμονιάς 2, Πεκιαρίδης 3, Δέδας 4 (1).