Ο Πιερικός ηττήθηκε με 1-3 σετ από τον Πήγασο Πολίχνης, στο Κλειστό Γυμναστήριο Σιδηροδρομικού Σταθμού Κατερίνης, σε αγώνα για την 6η αγωμνιστική του Β’ ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Ο Πιερικός πάλεψε στο πρώτο σετ, πήρε το τέταρτο, με αποτέλεσμα τον αήττητο, ωστόσο δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από τον αγώνα, γνωρίζοντας την ήττα από τον αήττητο Πήγασο Πολίχνης.

Το πρώτο σετ ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ στους πρώτους δεκαπέντε πόντους του, με τον Πήγασο Πολίχνης στην συνέχεια να ξεφεύγει με 10-16. Ο Πιερικός κατάφερε να ισοφαρίσει σε 21-21, με τον φιλοξενούμενο να το κατακτά με 23-25.

Στο δεύτερο σετ ο Πήγασος Πολίχνης προηγήθηκε με 10-16, παρέμεινε σε θέση οδηγού καθ’ όλη τη διάρκειά του και κατέκτησε το σετ με 17-25.

Στο τρίτο σετ οι δύο ομάδες συμβάδισαν στο σκορ, με τον Πιερικό να μετατρέπει το 21-20 σε 25-20 και να μειώνει σε 1-2.

Στο τέταρτο σετ ο Πήγασος Πολίχνης προηγήθηκε με 5-12 και από εκείνο το σημείο και μετά δεν απειλήθηκε, φτάνοντας στο 19-25 και στην κατάκτηση της νίκης με 1-3 σετ.

Διαιτητές: Σαρακινίδης – Δαλκιράνης.

Τα σετ: 23-25, 17-25, 25-20, 19-25 σε 98’.