Έναν πολύτιμο βαθμό πήρε ο Αιγινιακός στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Ηρακλή, στο Καυταντζόγλειο, με τις δυο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 1-1, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Football League. Οι Αιγινιώτες αιφνιδίασαν στο 78′ και άνοιξαν το σκορ με τον Πέριτς, όμως, όπως και στον αγώνα με την Παναχαϊκή, στην πρεμιέρα, δε μπόρεσαν να κρατήσουν το προβάδισμα και ο Ηρακλής ισοφάρισε στο τελικό 1-1 με τον Ρόβα στο 86′.

3′ Μετά από εκτέλεση κόρνερ για τον Ηρακλή ο Ζιάμπαρης έκανε κεφαλιά, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και έφυγε ξανά κόρνερ.
5′ Μετά από σέντρα του Πασά ο Περόνε έκανε το τακουνάκι, η μπάλα όμως έφυγε άουτ.
11′ Σουτ του Πέριτς, η μπάλα έφυγε αρκετά μακριά από τα δοκάρια του Ηρακλή.
16′ Ο Μαρκόφσκι με σουτ, σε αντεπίθεση για τον Αιγινιακό, δε μπόρεσε να νικήσει τον Βοσνιάδη.
29′ Σουτ του Χιντζίδη από μακριά, δεν ανησύχησε ο Γιαγκιόζης.
41′ Σουτ του Κουτρομάνου μέσα από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.
44′ Ο Γιαγκιόζης βγήκε και μπλόκαρε προ του Ντούνη, έπειτα από πάσα του Περόνε.
46′ Άστοχο σουτ του Πασά.
56′ Σουτ του Ντούνη, έδιωξε δύσκολα ο Γιαγκιόζης.
73′ Εκτέλεση φάουλ του Περόνε, η μπάλα έφυγε άουτ.
76′ Σουτ του Ρόβα, ο Γιαγκιόζης έδιωξε σε κόρνερ.
78′ ΓΚΟΛ! 0-1: Μετά από γύρισμα του Ορφανίδη από δεξιά, ο Πέριτς από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ηρακλή.
83′ Πλασέ του Ρόβα, η μπάλα πάνω στον Γιαγκιόζη.
86′ ΓΚΟΛ! 1-1: Ο Ρόβας με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1 για τον Ηρακλή.
90’+1′ Πλασέ του Μουμίν, έδιωξε ο Γιαγκιόζης.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Καδδάς (Αχαΐας) με βοηθούς τους Πίττα και Καραλή (Ηλείας).

Κίτρινες: Ζιαμπάρης – Παπαδόπουλος, Τοπαλίδης, Γιαγκιόζης

Ηρακλής (Αλέκος Βοσνιάδης): Βοσνιάδης, Χιντζίδης, Κουτρομάνος, Κούσας, Ζιαμπάρης, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Πασάς, Ντούνης, Κλέιτον, Περόνε.
Αιγινιακός (Γιάννης Ορμυλιώτης): Γιαγκιόζης, Ορφανίδης, Σ. Τοπαλίδης, Πετρούσης, Ζήσης, Λάσκαρης, Πολύζος, Μαρκόφσκι, Παπαδόπουλος, Πέριτς, Κούστα.