Ο Αλέξανδρος Αξιούπολης επικράτησε με 58-44 του Εργόναθλου, στο Κλειστό Γυμναστήριο Αξιούπολης, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αλέξανδρος Αξιούπολης ήταν η ομάδα που μπήκε καλύτερα στο παρκέ, καθώς ήταν αυτή που βρήκε τις περισσότερες λύσεις επιθετικά σε ένα δεκάλεπτο με μικρή παραγωγικότητα και προηγήθηκε με 15-9.

Ισορροπημένο ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ στο 28-20 υπέρ του γηπεδούχου.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκαλέπτου, με τη διαφορά να παραμένει σε σταθερά επίπεδα και το σκορ να διαμορφώνεται σε 37-31.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν να διευρύνουν την υπέρ τους διαφορά στο τέταρτο δεκάλεπτο, φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 58-44.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Τσοχαταρίδης.

Δεκάλεπτα: 15-9, 28-20, 37-31, 58-44.

ΑΣΑ Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μπεσίδης): Τραπεζανίδης, Γιουβανάκης 7, Βακιρλής 14 (3), Μαυρόπουλος 5, Σιώπκας 16, Καπνόπουλος, Κλαυδιανός, Καλαβάζης 15.

ΜΠΑΣ Εργόναθλος (Ακριτίδης): Μιχαλόπουλος 3 (1), Δημητριάδης, Αρκούδας 13 (1), Κήρυκος, Δαμιανίδης 6, Μπερμπερίδης 10 (1), Τσιτουρούδης 5, Κουσιδώνης 8 (2), Πεχλιβανίδης, Γιαννακούλης, Εκμετζόγλου.