Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας ηττήθηκαν με 56-70 από την ΚουΠα Κιλκίς, στο Κλειστό του Γαλλικού, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Η ΚουΠα Κιλκίς ήταν η ομάδα που μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση και προηγήθηκε με 10-18 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Κώστα Λαδά ισορρόπησαν τον αγώνα και κατάφεραν να μειώσουν ελαφρώς τη διαφορά, με το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 24-30 υπέρ τη φιλοξενούμενης.

Αμφίρροπη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου, με τη διαφορά να κυμαίνεται σε σταθερά επίπεδα και την ομάδα του Κιλκίς να προηγείται με 41-49 στην ολοκλήρωσή του.

Η ΚουΠα Κιλκίς ήταν η ομάδα που κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα, καθώς διεύρυνε τη διαφορά της στο τελευταίο δεκάλεπτο, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 56-70.

Διαιτητές: Καψίδης – Καρυπίδης.

Δεκάλεπτα: 10-18, 24-30, 41-49, 56-70.

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας (Λαδάς): Δάγκλιαρης, Κεσώφ, Βέττης, Ζάλτος, Βλαχόπουλος 12 (1), Δάγκλιαρης Α. 9, Πανταζής 1, Αράπογλου 3, Μανωλούδης 2, Σέμπρος 17 (1), Τριανταφυλλίδης, Ναρλίδης 12.

ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς (Τσάτσης): Ανδρεάδης 8 (1), Καπνίδης 5, Ποζίδης 15 (3), Σκάλε 5 (1), Ψωμιάδης 8, Δαλαλέλης, Χοτουμανίδης, Τσουλφαΐδης 3 (1), Παπαδόπουλος, Μουστάκας 10, Αραμπατζής 10, Κώττης 6.