Οι Ίκαροι Γιαννιτσών ηττήθηκαν με 61-73 από τους Αετούς Βέροιας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Αετοί Βέροιας ήταν η ομάδα που είχε τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου προηγήθηκε με 21-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Αετοί Βέροιας ανέβασαν την απόδοσή τους, προσπέρασαν στο σκορ και πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με 35-40.

Ισορροπημένο ήταν το τρίτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τους Αετούς Βέροιας να προηγούνται με 52-58.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ντάνη Κυριακίδη, με όπλο την αμυντική τους λειτουργία, διατήρησαν το προβάδισμά τους κι έφτασαν στη νίκη με το τελικό 61-73, διευρύνοντας το αήττητο σερί στους στο πρωτάθλημα στους τριάντα τρεις αγώνες.

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. – Παπαγερίδης.

Δεκάλεπτα: 21-17, 35-40, 52-58, 61-73.

ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών (Σπόντης): Μαλλιάρας 8 (1), Βασιλειάδης 8 (2), Χαραλαμπίδης 4, Ελευθεριάδης 12, Μπογδάνος 15, Πολυχρονίδης 2, Υφαντίδης 12 (3), Μαυρόπουλος.

ΚΣ Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τσιμτσιρίδης 8 (2), Χρήστου 3 (1), Κασάπης 2, Βλαχάκης, Παπαδόπουλος Δ. 13 (2), Γκεκόπουλος 12, Ιατρού, Χρυσάφης 3 (1), Παπαδόπουλος Γ. 4, Χατζηχαρίσης 8 (1), Γαβριηλίδης, Ιωσηφίδης 20 (4).