Ο Άθλος Αλεξάνδρειας επικράτησε με 64-58 της Γουμένισσας, στο Κλειστό Γυμναστήριο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Άθλος Αλεξάνδρειας ξεκίνησε εκπληκτικά το παιχνίδι, καθώς κατάφερε να προηγηθεί στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου μς 23-13.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο της αναμέτρησης η εικόνα του αγώνα αντιστράφηκε, με την Γουμένισσα να κυριαρχεί κατά κράτος και η ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου να βρίσκει της δύο ομάδες ισόπαλες στους τριάντα πέντε πόντους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος κατάφερε να πάρει ξανά το προβάδισμα και να ολοκληρώσει το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενος με πέντε πόντους διαφορά (51-46), την οποία διατήρησε και στην τελευταία περίοδο του αγώνα, παίρνοντας τη νίκη με το τελικό 64-58.

Διαιτητές: Μητώνας – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 23-13, 35-35, 51-46, 64-58.

ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Αγγέλης, Τακούτης, Τζαφέρης 15, Ντάμτσης 3, Παύλου 9 (1), Στογιαννόπουλος 2, Χαριτόπουλος 21 (3), Ψυχογιός 1, Τσαρούχας 8 (2), Χατζηλεμονιάς 4, Πεκιαρίδης 1.

ΑΟΚ Γουμένισσας (Παμπουχίδης): Τζάκος 6, Καλβάκης, Κώστας 8 (2), Γέγας 2, Τάτσης 6, Σαμαράς, Πούλος 36 (1), Γεύγελης.