Ο Ζαφειράκης Νάουσας επικράτησε με 64-52 του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Νάουσας, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Ζαφειράκης Νάουσας πήρε από το ξεκίνημα της αναμέτρησης το προβάδισμα, περιόρισε επιθετικά τον Μέγα Αλέξανδρος Γιαννιτσών και προηγήθηκε με 19-9 στο τέλος του πρώτου δεκάλεπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Νίκου Κοτλέα ισορρόπησαν το παιχνίδι και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου διαμορφώθηκε σε 35-35 υπέρ του Ζαφειράκη Νάουσας.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκαλέπτου, με το γηπεδούχο να προηγείται με 48-41 στην ολοκλήρωσή του.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Ζαφειράκης Νάουσας διατήρησε και διεύρυνε το προβάδισμά του φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 64-52.

Διαιτητές: Χρυσάφης Στ. – Τοπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 19-9, 35-25, 48-41, 64-52.

ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας): Βάιγκαντ 4, Καπνάς 8 (2), Μουρατίδης 6, Νικολαΐδης, Βαδόλας, Τούπος 2, Τούφας 15, Σκουλαριώτης 15, Σιδηρόπουλος 9, Δίντσης, Ράπτης 3 (1), Μώκας 2.

ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Κοτλέας): Κουρτόπουλος 4, Στοΐτσης 10, Πέτσος, Στεργιόπουλος, Ποζουκίδης 3, Παπαμανώλης 21 (1), Παναγιωτίδης 8, Τσιουπλής, Μόσχου, Παρτσαλάκης 6.