Ο Αρχέλαος Savvidis Team ηττήθηκε με 26-19 σετ από το Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Ο γηπεδούχος μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση, με αποτέλεσμα να πάρει προβάδισμα έξι τερμάτων (12-6) λίγο πριν την συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα. Στην συνέχεια ο Αρχέλαος Savvidis Team ισορρόπησε το παιχνίδι και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ στο 12-8 υπέρ του Κιλκίς.

Αμφίρροπη ήταν η αναμέτρηση και στο δεύτερο ημίχρονο, με τη διαφορά να κυμαίνεται σε σταθερά επίπεδα και το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 26-19.

Διαιτητές: Κατσίκης – Μιχαηλίδης.

Δίλεπτα: 6-7.
Πέναλτι: 1/3-2/2.

Πεντάλεπτα: 3-1, 6-2, 8-3, 10-4, 12-6, 12-8 (ημ.), 15-9, 19-12, 20-14, 20-16, 22-17, 26-19.

ΓΑΣ Κιλκίς (Λαζαρίδης): Ψαρράς, Μαυρόπουλος 1, Δούγιας 8, Μέγκας 1, Κουσίδης 2, Ιλέρης, Βιολιτζής 1, Γιαβασίδης, Σακαλής 1, Τοκατζόγλου 5, Τριανταφύλλου, Πιστόλας 2, Φαχουρίδης Α., Φαχουρίδης Στ. 2, Κόβλακας, Γρηγοριάδης 3.

Αρχέλαος Savvidis Team (Σκούφας): Αναστασίου 1, Μάνης, Κοσμίδης Η., Σκούφας Κ.Α., Μαυρόπουλος 3, Ξεφτέρης, Καϊμακάμης 4, Δράντζιος, Εγγλέζος 3, Θυμιόπουλος 2, Χαραλαμπίδης 2, Τερζής. Σκούφας Δ. 1, Κοσμίδης Β.