Ο Κολινδρός ηττήθηκε με 57-71 από τον Αλέξανδρο Αξιούπολης, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κολινδρού, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Καλύτερα μπήκε στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αλέξανδρος Αξιούπολης, ο οποίος προηγήθηκε με 12-19 στην ολοκλήρωσή του.

Στον Κολινδρό ανήκε το δεύτερο δεκάλεπτο, ο οποίος μείωσε τη διαφορά και το σκορ του ημιχρόνου διαμορφώθηκε σε 30-33 υπέρ του φιλοξενούμενου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κολινδρός σημείωσε μόλις τέσσερις πόντους, γεγονός που έδωσε το δικαίωμα στον Αλέξανδρο Αξιούπολης να ξεφύγει στο σκορ και σημειώνοντας από την πλευρά του είκοσι δύο, πρηγήθηκε με 33-55.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Κολινδρός μείωσε τη διαφορά, ωστόσο δε μπόρεσε να απειλήσει το προβάδισμα του Αλέξανδρου Αξιούπολης, ο οποίος επικράτησε με το τελικό 57-71.

Διαιτητές: Γρηγοριάδης – Φελεκίδης.

Δεκάλεπτα: 12-19, 29-33, 33-55, 57-71.

ΑΣ Κολινδρού (Μπιζάκης): Πλάτσας, Κοντονώτας 19 (1), Κωσταμπίτσης Κ. 10, Τσικούρας 15 (3), Κωσταμπίτσης Ν., Μανίκας, Ιωαννίδης, Μπλούσι 5, Παπαζήσης 6, Ταμπακάς 2.

ΑΣ Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μπεσίρης): Τραπεζανίδης, Καλογεράκης, Γιουβανάκης 19 (4), Βακιρλής, Μαυρόπουλος 24, Σιώπκας 14 (1), Γρηγοριάδης 6 (2), Καπνόπουλος 1, Καλαβάτης 4, Κλαυδιανός, Τέφας, Παντηρμάς 3.