Ο Βαφύρας επικράτησε με 76-54 του Κεραυνού Άσπρου, στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγίου Σπυρίδωνα, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τον Κεραυνό Άσπρου να προηγείται με 15-16 στην ολοκλήρωσή του.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου, με τον Βαφύρα να πηγαίνει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενος με 29-28.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Μιχάλη Σαραπτσή παρουσιάστηκαν σοβαροί στο παρκέ, τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση, γεγονός που είχε ως αποτέλεσμα να προηγηθούν με 53-37 στην ολοκλήρωσή του.

Καλύτερος του αντιπάλου του ήταν ο Βαφύρας και στο τέταρτο δεκάλεπτο, φτάνοντας σε μία άνετη επικράτηση με το τελικό 76-54.

Διαιτητές: Κορμέντζας – Μητσιμπόνας.

Δεκάλεπτα: 15-16, 29-28, 53-37, 76-54.

ΓΑΣ Βαφύρας (Σαραπτσής): Σαραπτσής 4, Αραμπατζής, Ευαγγελόπουλος 26 (5), Ναβροζίδης, Μπατζάκης 4, Ντακαρέλας 11 (1), Σιώκας 11, Βαρβούτης 8, Κουματνζιάς, Γερομιχαλός 9 (3), Παπακώστας, Τζιόλης 3 (1).

ΑΣ Κεραυνός Άσπρου (Αργυρόπουλος): Δημάκας 18 (1), Μουμτζίδης 5, Αργυρόπουλος 5 (1), Τοπαλίδης 8 (2), Στανιτσίδης 2, Βασιλείου 10, Ιωσηφίδης 6.