Η Γουμένισσα επικράτησε με 68-55 του Σκυδραϊκού, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γουμένισσας, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι παίκτες του Ανέστη Κολοβού ήταν αυτοί που πάταγαν καλύτερα στο παρκέ, γεγονός που είχε σαν αποτέλεσμα να προηγηθεί ο Σκυδραϊκός με 8-13.

Ισορροπημένο ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο, με το σκορ στο ημίχρονο να διαμορφώνεται σε 22-31 υπέρ του φιλοξενούμενου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Γουμένισσα επέβαλε το ρυθμό της και όχι μόνο μείωσε τη διαφορά, αλλά προσπέρασε με 43-42 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, ενώ στην τελευταία περίοδο διεύρυναν το προβάδισμά τους φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 68-55.

Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Τσοχαταρίδης.

Δεκάλεπτα: 8-13, 22-31, 43-42, 68-55.

8-13, 14-17, 21-11, 25-14

ΑΟΚ Γουμένισσας (Παμπουχίδης): Τάσιος, Κώστας 8 (1), Τζάκος 4, Καλβάκης 5 (1), Γευγελής, Αντωνίου 13 (1), Τάτσης Παν. 10 (3), Τάτσης Παυλ. 2, Σαμαράς 4, Πούλος 22 (1).

ΑΣ Σκυδραϊκός (Κολοβός): Κολοβός 3, Χομένκο 11, Δουλκερίδης 6, Σημαιοφορίδης 17 (2), Τσανακτσίδης 2, Ινέγλης 10, Μιχαηλίδης, Διδωνάκης 6 (2), Τραϊανός, Μουχτάρης, Σταμπουλτζής.