Η ΑΕ Καρίτσας αντιμετώπισε εντός έδρας τον Δία Δίου, στα πλαίσια της προημιτελικής φάσης του κυπέλλου ΕΠΣ Πιερίας. Η ομάδα μας εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων , με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 0-1.

Στο 1ο ημίχρονο δημιούργησε και έχασε 4 ευκαιρίες με τους Κυρτέγο, Κυπαρίσση και Μακράκη. Κόντρα στη ροή του αγώνα, στο 25ο λεπτό, ο Δίας Δίου προηγήθηκε σε μια αντεπίθεση με το Νάκα.

Στο 2ο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι κλείστηκαν πίσω και παίζοντας, σε αρκετά διαστήματα, αντιποδόσφαιρο, με καθυστερήσεις, κράτησαν το 0-1. Με τον τρόπο αυτό, απέκτησαν πλεονέκτημα για την πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου.

Η ρεβάνς θα διεξαχθεί την επόμενη Τετάρτη στο γήπεδο του Δία Δίου.

Η Διοίκηση της ΑΕ Καρίτσας ευχαριστεί τους φιλάθλους και των δύο ομάδων για την κόσμια συμπεριφορά τους.