Η ΑΚΕ Πιερίας επικράτησε με 65-83 του Κεραυνού Άσπρου, στο Κλειστό Γυμναστήριο Καλυβίων, σε αγώνα για την 9η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Κεραυνός Άσπρου ήταν καλύτερος στην πρώτη περίοδο, όπου κατάφερε να προηγηθεί με 18-14.

Στην συνέχεια, η ΑΚΕ Πιερίας πήρε τον έλεγχο του αγώνα και κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ και να προηγηθεί με 37-40.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Μίρο Ραΐσεβιτς κυριάρχησαν στο παρκέ, σημειώνοντας είκοσι οκτώ πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο και δεχόμενοι εννέα πόντους στο τέταρτο κι έφτασαν στην τελική επικράτηση με 65-83.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος – Ρούντσιος.

Δεκάλεπτα: 18-14, 37-40, 56-68, 65-83.

ΑΣ Κεραυνός Άσπρου (Αργυρόπουλος): Δημάκας 32 (5), Μουμτζίδης, Διαμαντόπουλος, Κοκκινίδης 4, Βουρδεσλής, Αργυρόπουλος 5 (1), Στανιτσίδης, Βασιλείου 13, Κωστίκας 9 (1), Πολίτης, Ιωσηφίδης, Νίκου 2.

ΑΚΕ Πιερίας (Ραΐσεβιτς): Κουλιανός 13 (3), Χατζηευστρατιάδης, Παπαγεωργίου 2, Αποστολόπουλος 2, Μουλάς 3 (1), Μαργαριτίδης 15 (2), Λυκίδης 24 (1), Μάνος 11 (1), Ίτσιος 7, Κοριτσίδης 2, Παπαδόπουλος 4.