Ο Άθλος Αλεξάνδρειας επικράτησε με 68-59 του Εργόναθλου, στο Κλειστό Γυμναστήριο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας, σε αγώνα για την 9η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τον Εργόναθλο να υπερτερεί στις λεπτομέρειες και να προηγείται με 13-17.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ανήκε στον Άθλο Αλεξάνδρειας, ο οποίος ανέτρεψε το προβάδισμα των φιλοξενούμενων και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 36-30.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με τον Άθλο Αλεξάνδρειας να διατηρεί το προβάδισμά του και να φτάνει στην τελική επικράτηση με 68-59.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου.

Δεκάλεπτα: 13-17, 36-30, 50-45, 68-59.

ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Αγγέλης, Δέδας 7, Πετκάκης, Τζαφέρης 13, Ντάμτσης 2, Παύλου 25, Στογιανόπουλος 4, Χαριτόπουλος 17, Ψυχογιός.

ΜΠΑΣ Εργόναθλος (Ακριτίδης): Μιχαλόπουλος 7 (1), Αρκούδας 8 (2), Δαμιανίδης 8 (1), Μπερμπερίδης 17 (1), Κουσιδώνης 15 (2), Γιαννακούλης 4, Σαλαπάνης.