Ο Βαφύρας επικράτησε με 81-51 των Ατρόμητων Παντελεήμων Νέας Σάντας, στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγίου Σπυρίδωνα, σε αγώνα για την 10η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Βαφύρας περιόρισε επιθετικά του Ατρόμητους Παντελεήμων Νέας Σάντας στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, οι οποίοι σκόραραν μόλις πέντε πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου ο Βαφύρας προηγήθηκε με 15-5.

Οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τον Βαφύρα ωστόσο να διευρύνει την υπέρ του διαφορά και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου διαμορφώθηκε σε 32-17.

Το δεύτερο ημίχρονο εξελίχθηκε σε επιθετικό κρεσέντο των παικτών του Μιχάλη Σαραπτσή, οι οποίοι σημείωσαν πενήντα έναν συνολικά πόντους και έφτασαν σε μία εύκολη και δίκαιη επικράτηση με το τελικό 81-51.

Διαιτητές: Χρυσάφης Β. – Κορμέντζας.

Δεκάλεπτα: 15-5, 32-17, 58-36, 81-51.

ΓΑΣ Βαφύρας (Σαραπτσής): Σαραπτσής 7, Αραμπατζής, Ευαγγελόπουλος 14, Ναβροζίδης 2, Μπατζάκης 14 (2), Ντακαρέλας 2, Σιώκας 4, Σιώκας 4, Βαρβούτης 16, Κουμαντζιάς, Γερομιχαλός 18 (6), Παπακώστας, Τζιόλης 4.

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας (Λαδάς): Δαγκλιάρης Σ. 5, Κεσώφ, Βέττης, Ζάλτος 2, Βλαχόπουλος 7, Δαγκλιάρης Α. 13 (2), Πανταζής 5 (1), Αράπογλου 2, Μανωλούδης 2, Καζαντζίδης, Ναρλίδης 15.