Ο Κολινδρός ηττήθηκε με 40-78 από τον Άθλο Αλεξάνδρειας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κολινδρού, σε αγώνα για την 10η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Άθλος Αλεξάνδρειας μπήκε δυνατά στον αγώνα και περιορίζοντας επιθετικά τον Κολινδρό, ο οποίος σημείωσε μόλις δεκαοκτώ πόντους στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε με 18-44.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κολινδρός ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε να μειώσει σε 33-55, ωστόσο ο φιλοξενούμενος συνέχισε στο ρυθμό του πρώτου ημιχρόνου και στο τέταρτο δεκάλεπτο και έφτασε στην τελική επικράτηση με 40-78.

Διαιτητές: Γιανκίδης – Φελεκίδης.

Δεκάλεπτα: 12-24, 18-44, 33-55, 40-78.

ΑΣ Κολινδρού (Μπιζάκης): Κοντονώτας 10, Κωσταμπίτσης Β. 7 (1), Τσικούρας 12 (3), Κωσταμπίτσης Ν., Μανίκας, Ιωαννίδης, Μπλούσι 6, Ταμπακάς 5.

ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Τακούτης 4, Τζαφέρης 8, Ντάμτσης 6, Παύλου 28, Στογιαννόπουλος 6, Χαριτόπουλος 4, Ψυχογιός 2, Τσαρούχας 11 (1), Χατζηλεμονίδης 4, Πεκιαρίδης 2, Πετκάκης, Δέδας 3 (1).