Ο Εργόναθλος επικράτησε με 71-64 του Σκυδραϊκού, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πολυκάστρου, σε αγώνα για την 10η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και τον Σκυδραϊκό να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με 21-22.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ανήκε στους παίκτες του Γιώργου Ακριτίδη, οι οποίοι πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενοι με 40-36.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Σκυδραϊκός ανέτρεψε τα έως τότε δεδομένα, καθώς όχι μόνο κάλυψε τη διαφορά των τεσσάρων πόντων, αλλά πέρασε μπροστά στο σκορ και προηγήθηκε με 53-57 στην ολοκλήρωσή του.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο Εργόναθλος περιόρισε επιθετικά τον Σκυδραϊκό, ο οποίος σημείωσε μόλις επτά πόντους και πήρε τη νίκη με το τελικό 71-64.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Ρούντσιος.

Δεκάλεπτα: 21-22, 40-36, 53-57, 71-64.

ΜΠΑΣ Εργόναθλος (Ακριτίδης): Μιχαλόπουλος 9 (3), Δημητριάδης, Αρκούδας 27 (3), Δαμιανίδης 11, Μπερμπερίδης 13 (1), Τσιτουρούδης 7, Γιαννακούλης, Σαλαπάνης, Τσαπάρας, Πεχλιβανίδης 4.

ΑΣ Σκυδραϊκός (Κολοβός): Κολοβός 4 (1), Χομένκο 15 (1), Δουλκερίδης Χ. 5 (1), Σημαιοφορίδης 20 (4), Τσανακτσίδης 11, Τραϊανός, Διδωνάκης 5 (1), Μιχαηλίδης, Σταμπουλτζής 3 (1), Δουλκερίδης Κ. 1.