Οι Αετοί Βέροιας επικράτησαν με 60-51 του Ζαφειράκη Νάουσας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Βέροιας Δημήτριος Βικέλας, σε αγώνα για την 11η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν κακό επιθετικά και για τις δύο ομάδες, καθώς αμφότερες είχαν πολύ χαμηλά ποσοστά ευστοχίας και το σκορ διαμορφώθηκε σε 13-7 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να βρίσκουν ρυθμό την επίθεση και οι Αετοί Βέροιας πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενοι με 34-26.

Ισορροπημένο ήταν και το τρίτο δεκάλεπτο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 48-42 στην ολοκλήρωσή του.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ντάνη Κυριακίδη, ο οποίος στερήθηκε των υπηρεσιών του Γκεκόπουλου και έχασε νωρίς τον Ιατρού που αποχώρησε λόγω ενοχλήσεων, διατήρησαν το προβάδισμά τους και έφτασαν στην τελική επικράτηση με 60-51.

Διαιτητές: Ντόγκας – Χατζηκώστας.

Δεκάλεπτα: 13-7, 34-26, 48-42, 60-51.

ΚΣ Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τσιμτσιρίδης 4, Χρήστου, Παπαδόπουλος Δ. 18 (2), Χατζηχαρίσης 13 (2), Χρυσάφης 3 (1), Κασάπης 4. Παπαδόπουλος Ι., Γαβριηλίδης, Πάππου 2, Ιατρού, Ιωσηφίδης 16.

ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας): Βάιγκαντ 12 (2), Καπνάς 12 (2), Πράπας 4, Τούφας 8 (1), Σκουλαριώτης 5 (1), Σιδηρόπουλος 4, Παυλίδης 4 (1), Δίντσης 2, Ράπτης, Βαδόλας.