Ο Αρχέλαος Savvidis Team ηττήθηκε με 24-19 από τον Φαίακα Κέρκυρας, στο Εθνικό Αθλητικό Κέντρο Κέρκυρας, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Ο Αρχέλαος Savvidis Team μπήκε εξαιρετικά στην αναμέτρηση κόντραρε στα ίσα για είκοσι λεπτά (7-5), ωστόσο η άμυνα του Φαίακα Κέρκυρας περιόρισε επιθετικά την ομάδα της Κατερίνης στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους και προηγήθηκε με 14-8.

Ανάλογη με του πρώτου ήταν η εικόνα και του δεύτερου ημιχρόνου, με τους παίκτες του Σωκράτη Σκούφα να ισορροπούν το παιχνίδι για δεκαπέντε λεπτά (18-13), ωστόσο ο γηπεδούχος διεύρυνε τη διαφορά του στο επόμενο δεκάλεπτο (23-15) και το μόνο που κατάφερε στα τελευταία πέντε λεπτά ο Αρχέλαος Savvidis Team ήταν να τη μειώσει με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 24-19.

Διαιτητές: Τέμης – Γιάννου.

Δίλεπτα: 3-2.
Πέναλτι 1/5 – 1/1

Πεντάλεπτα: 2-3, 4-4, 5-5, 7-5, 10-7, 14-8 (ημ.), 15-9, 17-12, 18-13, 21-13, 23-15, 24-19.

Φαίακας Κέρκυρας (Κακαρούγκα): Κορακιανίτης 5, Τσόνας, Σουλάνης 1, Νάστος 3, Ασμάνογλου 1, Πάλλας, Σπίγγος, Τζούκας 1, Κουτσικόπουλος 1, Δελλής 2, Ριγανάς 4, Κατσακιώρης, Πίτος 2, Βάγιας 1, Σκανδάλης 3, Κατσαρός.

Αρχέλαος Savvidis Team (Σκούφας): Κοσμίδης B., Κοσμίδης H., Ξεφτέρης 1, Δράντζιου, Αναστασίου, Εγγλέζος, Ραντζέλοβιτς 8, Τερζής, Καϊμακάνης 8, Σκούφας Δ., Σκούφας Κ.Α. 2, Καραδήμος.