Την πιο βαριά ήττα της στο φετινό Eurocup υπέστη η Νίκη Λευκάδας που συνετρίβη στην «Hala Zespolu Szkol Spozywczych i VIII LO» του Τορούν (95-48) ολοκληρώνοντας με ήττα την παρουσία της στην διοργάνωση.

Η ομάδα του Νίκου Δουβίτσα έχασε από νωρίς την επαφή της με το σκορ, με το πρώτο δεκάλεπτο να είναι ενδεικτικό όταν και σημείωσε μονοψήφιο αριθμό πόντων (28-7). Ανάλογη ήταν και η εικόνα στο δεύτερο δεκάλεπτο με την Νίκη να στέκεται ανταγωνιστική στην τρίτη περίοδο όταν και έχασε για δύο πόντους (20-18). Παρά την καλή εικόνα στο δεύτερο μέρος, ο σύλλογος από την Πολωνία πάτησε ξανά γκάζι στο τελευταίο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα να επέλθει το τελικό +47.

Για την Τορούν που κυριάρχησε στα ριμπάουντ (45-26) και ανέβηκε στο 4-2 η Στάνκιεβιτς σημείωσε 20 πόντους ενώ η Σαραουσκάιτε 17. Από πλευράς Νίκης (0-6), πάλεψε η Παπαμιχαήλ με 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 28-7, 51-20, 71-38, 95-48.

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Μπαλτά 3 (1), Μαρίνη, Παπαμιχαήλ 16 (2), Στεπάνοβιτς, Σύρρα 6 (1), Νάιτ 10 (2), Κοντογεώργου, Τσινέκε Ε. 13 (3).