Η ΑΚΕ Πιερίας επικράτησε με 54-96 των Ατρόμητων Παντελεήμων Νέας Σάντας, στο Κλειστό Γυμναστήριο Γαλλικού, σε αγώνα για την 11η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Η ΑΚΕ Πιερίας πήρε από την αρχή της αναμέτρησης το προβάδισμα και αποδίδοντας εξαιρετικά στην άμυνα προηγήθηκε με 8-23 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Κώστα Λαδά ισορρόπησαν το παιχνίδι με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 28-46 υπέρ της φιλοξενούμενης σε μία περίοδο ιδιαίτερα παραγωγική και για τις δύο ομάδες.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στην ομάδα της Κατερίνης, η οποία διεύρυνε συνεχώς το προβάδισμά της και οι παίκτες του Μίρο Ραΐσεβιτς έφτασαν στην τελική επικράτηση με το σκορ να διαμορφώνεται σε 54-96.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος – Ρούντσιος.

Δεκάλεπτα: 8-23, 28-46, 40-74, 54-96.

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας (Λαδάς): Δεβλέτογλου, Κεσώφ, Βέττης 8,  Ζάλτος, Βλαχόπουλος 2, Δαγκλιάρης 9 (1), Πανταζής 1, Αράπογλου 7 (1), Μανωλούδης 12, Τριανταφυλλίδης, Σωτηρόπουλος 9, Ναρλίδης 6.

ΑΚΕ Πιερίας (Ραΐσεβιτς): Παπαγεωργίου 2, Αποστολόπουλος 4, Σιώκας 2, Μουλάς 5 (1), Μαργαριτίδης 3, Λάπας 17 (1), Λυκίδης 9 (1), Μάνος 7, Ίτσιος 2, Κοριτσίδης 14, Παπαδόπουλος 18, Χατζηευστρατιάδης 13.