Σε ένα νευρικό παιχνίδι που γρήγορα θα ξεχαστεί, με πολλά λάθη και λίγες ευκαιρίες, ο Βατανιακός επικράτησε με 2-1 του Μύτικα Λεπτοκαρυάς και εκμεταλλευόμενος την ισοπαλία του Θερμαϊκού Κορινού, αύξησε τη διαφορά του από τη δεύτερη θέση σε οκτώ βαθμούς, μετά από 16 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας. Ο Μύτικας μετά την ήττα υποχώρησε στην 6η θέση του πίνακα.

Το 1-0 έγινε στο 58′ όταν ο Ανδρονικίδης νίκησε σε τετ α τετ τον Αλ. Τσαρούχα.

Στο 70′ ο Κέπεντζης βρέθηκε τετ α τετ με τον Αλ. Τσαρούχα και “έγραψε” το 2-0.

Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Μουσασάι στο 90′ όμως το σκορ δεν άλλαξε με τους Βατανιώτες να εδραιώνονται στην κορυφή.

Στο 62′ ο Κουράτι τραυματίστηκε και διακομίστηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Μέγας με βοηθούς τον Ευθυμιάδη και την Φωτιάδου.

Βατανιακός:
Μπικιαρόπουλος, Δημητριάδης, Παπαγιαννόπουλος, Δασκαλόπουλος, Ευθυμιάδης, Γκούτζας, Μπαράς (89′ Δαφέρας), Μυρτολλάρι (79′ Βέτσος), Ανδρονικίδης (85′ Βασιλειάδης), Ποτουρίδης, Παυλίδης (54′ Κέπεντζης).
Μύτικας Λεπτοκαρυάς: Αλ. Τσαρούχας, Γεροθανάσης, Ι. Τσαρούχας, Σιαμήτρας, Μπατζέλας, Μάλλας, Κουράτι (62′ Αδαμίδης), Μακρίδης (88′ Μουσάρας), Ζηνέλης (65′ Χέδας), Σπυριδόπουλος, Τζόβας (79′ Τσικρίδης).