Οι Ίκαροι Γιαννιτσών επικράτησαν με 76-50 του Ζαφειράκη Νάουσας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για τη 14η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Ζαφειράκης Νάουσας ήταν η ομάδα η οποία μπήκε καλύτερα στο αγώνα, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 13-19 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Ίκαροι Γιαννιτσών πήραν τον έλεγχο της αναμέτρησης και κατάφεραν να προηγηθούν στο ημίχρονο με 33-30.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αυτό που ουσιαστικά έκρινε την αναμέτρηση, καθώς οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο παρκέ και προηγήθηκαν με 59-40.

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, με τους Ίακρους Γιαννιτσών να φτάνουν εύκολα στη νίκη με το τελιό 76-50.

Διαιτητές: Σαρακενίδης – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 13-19, 33-30, 59-40, 76-50.

ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών (Σπόντης): Μαλλιάρης 2, Χαραλαμπίδης 8, Ελευθεριάδης 24, Μπογδάνης 19, Μαυρόπουλος 3 (1), Πολυχρονίδης, Στόγιος, Καρυπίδης, Υφαντίδης 12 (2), Βασιλειάδης 6, Βουζίνας 2.

ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας): Βάιγκαντ 8 (1), Καπνάς 2, Μουρατίδης 15 (3), Βαδόλας, Μίγγας 3 (1), Τούφας 16 (1), Πουρλίδας Δ. Πουρλίδας Β., Παυλίδης, Δίντσης 2, Μώκας, Νικολαΐδης 4.