Ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών ηττήθηκε με 34-74 από του Αετούς Βέροιας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για τη 15η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Αετοί Βέροιας επέβαλλαν από το ξεκίνημα της αναμέτρησης το ρυθμό τους και προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με 6-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών ισορρόπησε το παιχνίδι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου διαμορφώθηκε σε 22-37 υπέρ της ομάδας της Βέροιας.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Ντάνη Κυριακίδη μπήκαν με το πόδι πατημένο στο γκάζι, δέχθηκαν μόλις τέσσερις πόντους, εκτόξευσαν την υπέρ τους διαφορά και η περίοδος ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 26-60.

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 34-74.

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. – Τοπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 6-20, 22-37, 26-60, 34-74.

ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών: Στόιτσης 6, Πέτσος 2, Ποζουκίδης 8, Παπαμανώλης 7, Βαϊραμίδης 2, Μόσχου 3 (1), Χαλόφτης 2, Αχλατλής, Παρτσαλάκης, Στεργιόπουλος, Κουτρόπουλος.

ΚΣ Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τσιμτσιρίδης 6, Χρήστου 2, Βλαχάκης 2, Παπαδόπουλος Δ. 2, Γκεκόπουλος 10, Γαβριηλίδης, Πάππου 6, Χρυσάφης 4, Παπαδόπουλος Ι. 2, Ιατρού, Χατζηχαρίσης 13 (1), Ιωσηφίδης 27 (3).