Ο Αίολος Κατερίνης ηττήθηκε με 3-0 σετ από τους Πάνθηρες Κοζάνης, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κοζάνης, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική της Τοπικής Κατηγορίας Γυναικών της ΕΣΠΕΜ.

Ο Αίολος Κατερίνης προηγήθηκε 0-4 στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, ωστόσο οι Πάνθηρες Κοζάνης ισοφάρισαν σε 11-11 με το σετ να πηγαίνει στην συνέχεια πόντο πόντο και να καταλήγει στους γηπεδούχους με 25-23 σε 30’.

Και στο δεύτερο σετ η ομάδα της Κατερίνης πήρε το προβάδισμα από το ξεκίνημά του (2-6), αλλά και πάλι οι Πάνθηρες έφεραν την ισορροπία αρχικά (8-9) και προσπέρασαν στην συνέχεια (15-12) διατηρώντας στο υπόλοιπο του σετ το προβάδισμά τους κι έκαναν το 2-0 (25-21 σε 25’).

Σε απόλυτη ισορροπία κινήθηκε το πρώτο σετ στους δώδεκα πρώτους πόντους (6-6), με την ομάδα της Κοζάνης να παίρνει εν συνεχεία το προβάδισμα με 13-7 και να το διατηρεί μέχρι τέλους, παρά την προσπάθεια επανάκαμψης από τις παίκτριες του Στέργιου Τσιουπλή (22-20), κατέκτησαν το σετ με 25-22 σε 28’ και ταυτόχρονα και τους τρεις πόντους της νίκης.

Διαιτητής: Γκλούμπου.

Τα σετ: 25-23, 25-21, 25-22 σε 83’.