Ο Αρχέλαος Savvidis Team ηττήθηκε με 37-29 από τον Πρωτέα Άρτας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Άρτας, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Ο Αρχέλαος Savvidis Team απέναντι στην ίσως πιο φορμαρισμένη ομάδα του ομίλου, δεν κατάφερε μετά από το πρώτο πεντάλεπτο να παραμείνει κοντά στο σκορ καθώς έμεινε πίσω με τέσσερα τέρματα (8-4), με την ομάδα της Άρτας να διευρύνει το προβάδισμά της και να ολοκληρώνει το πρώτο ημίχρονο προηγούμενη με 19-11.

Στο ξεκίνημα του δεύτερο ημιχρόνου οι παίκτες του Σωκράτη Σκούφα μείωσαν τη διαφορά σρα έξι τέρματα (21-15), αλλά ο γηπεδούχος ξέφυγε ξανά κι έφτασε εύκολα στην τελική επικράτηση με 37-29.

Διαιτητές: Τέμης – Γιάννου.

Δίλεπτα: 4-1.
Πέναλτι: 2/3 – 0/1.

Πεντάλεπτα: 3-3, 8-4, 10-6, 13-7, 17-9, 19-11 (ημ.), 21-15, 25-18, 28-20, 34-23, 35-27, 37-29.

ΑΟ Πρωτέας Άρτας (Ντάλας): Γεωργαλής, Τσέλιος Π. 9, Κουμαραδέλης 6, Τλούπας 1, Βουρλόκας, Παπαδόπουλος 4, Τσέλιος Ν. 6, Τσούλος, Τσέλιος Γ., Κώστας, Μπίζγκα, Χατζηβακαλέλης 3, Φώτης, Ρίζος, Πίτσιος 3, Καντσής 5.

ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης Savvidis Team (Σκούφας): Αναστασίου 5, Εγγλέζος 3, Χασάπης, Παπανάκος 2, Νικολάου, Ραντζέλοβιτς 4, Κοσμίδης B., Κοσμίδης H., Δράντζιου, Σκούφας 7, Χαραλαμπίδης 8, Μάνης.