Ο Αίολος Κατερίνης ηττήθηκε με 3-0 σετ από τα Γρεβενά, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γρεβενών, σε αγώνα για την 5 αγωνιστική της Τοπικής Κατηγορίας Γυναικών της ΕΣΠΕΜ.

Οι δύο ομάδες συμβάδισαν στους πρώτους δεκαπέντε πόντους του πρώτου σετ (7-8), με τα Γρεβενά να παίρνουν προβάδισμα στην συνέχεια με 11-8 και 13-9 και να κάνουν το 1-0 με 25-17.

Πόντο πόντο πήγαν και στο δεύτερο σετ Αίολος Κατερίνης και Γρεβενά για είκοσι επτά πόντους (13-14), με τον φιλοξενούμενο να παίρνει προβάδισμα αρχικά τριών (13-16) κι εν συνεχεία τεσσάρων πόντων (14-18), αλλά τους γηπεδούχους να μειώνουν τη διαφορά στην ελάχιστη τιμή της στο 24-25 και να κατακτούν και το δεύτερο σετ με 29-27.

Οι παίκτριες του Στέργιου Τσιουπλή ανέτρεωαν το αρχικό 4-1, προηγήθηκαν με 5-8 κι 8-12, αλλά σ’ εκείνο το σημείο τα Γρεβενά κέρδισαν έξι συνεχόμενους πόντους (14-12), στην συνέχεια μετέτρεψαν το 14-13 σε 23-13 κι έφτασαν στο 3-0 με 25-19.

Διαιτητής: Γιαννόπουλος.

Τα σετ: 25-17, 29-27, 25-19 σε 84’.