Ο Αίολος Κατερίνης ηττήθηκε με 0-3 σετ από τον Αριστοτέλη Σκύδρας, στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική του ομίλου της ΕΣΠΕΜ της Β’ Εθνικής Ανδρών.

Ο Αίολος δεν κατάφερε να κοντράρει τον ανώτερο Αριστοτέλη Σκύδρας, ο οποίος παραμένει πρώτος και αήττητος έχοντας χάσει μόλις ένα σετ και γνώρισε δίκαια την ήττα σε 57’.

Οι δύο ομάδες συμβάδισαν στους δέκα πρώτους πόντους του αγώνα, με τον Αριστοτέλη Σκύδρας να κερδίζει πέντε αναπάντητους πόντους και να ξεφεύγει με 5-10 και με άλλο ένα -σερί έξι πόντων αυτήν τη φορά- με 6-16 και να φτάνει εύκολα στο 0-1 με 8-25 σε 17’.

Ο φιλοξενούμενος πήρε από την αρχή του δεύτερου σετ το προβάδισμα (3-6 & 4-9), ενώ με ένα σερί επτά πόντων μετέτρεψε το 9-12 σε 9-19 κι έφτασε στο 0-2 σε 20’ με 13-25.

Και στο τρίτο σετ ο Αριστοτέλης πήρε το προβάδισμα από το ξεκίνημά του (1-4 & 6-10), πάτησε το πόδι στο γκάζι μετά το 10-14 μετατρέποντάς το σε 10-20 κι έφτασε στην τελική επικράτηση με 11-25 σε 20’.

Διαιτητές: Αναστασίου – Μπελογιάννη.

Τα σετ: 8-25, 13-25, 11-25 σε 57’.