Ο Αλέξανδρος Αξιούπολης ηττήθηκε με 35-64 από την ΚουΠα Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αξιούπολης, σε αγώνα τη 17η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Η ΚουΠα Κιλκίς περιόρισε επιθετικά στους οκτώ πόντους τον Αλέξανδρο Αξιούπολης στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με 8-19.

Ο γηπεδούχος βελτίωσε την αμυντική του λειτουργία στο δεύτερο δεκάλεπτο, με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 16-34 υπέρ της ΚουΠα Κιλκίς.

Ισορροπημένο ήταν το τρίτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με την φιλοξενούμενη ωστόσο να διευρύνει το προβάδισμά της και να προηγείται με 26-47.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Θωμά Τσάτση ήταν καλύτεροι κι έφτασαν εύκολα στην τελική επικράτηση με 35-64.

Διαιτητές: Παπαγερίδης – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 8-19, 16-34, 26-47, 35-64.

ΑΣΑ Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μπεσίρης): Τρζπεζανίδης, Καλογεράκης 2, Γιουβανάκης 1, Βακιρλής, Μαυρόπουλος 10, Σιώπκας, Γρηγοριάδης, Καπνόπουλος 5, Καλαβάτης 12, Κλαυδιανός, Τέφας, Παντηρμάς 5.

ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς (Τσάτσης): Πλάκα, Καπνίδης 2, Ποζίδης 6, Δαλανέλης, Ψωμιάδης 2, Υφαντίδης 3, Χοτουμανίδης 13 (1), Τσουλφαΐδης 2, Αραμπατζής 2, Μουστάκας 14 (2), Ιωαννίδης 12 (2), Κώττης 8.