Οι Πάνθηρες επικράτησαν με 59-83 του Εδεσσαϊκού, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Έδεσσας, σε αγώνα τη 18η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Πάνθηρες κυριάρχησαν στο παρκέ από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση και ολοκλήρωσαν το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενοι με 9-32.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Εδεσσαϊκό βελτίωσε την απόδοσή του, ωστόσο οι παίκτες του Δάμη Χρυσίδη διεύρυναν το προβάδισμά του, με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 20-52.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος ήταν καλύτερος και πέτυχε τη μείωση της διαφοράς με 43-69.

Ισορροπημένο ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 59-83 υπέρ των Πανθήρων.

Διαιτητές: Χατζηκώστας – Κούλης.

Δεκάλεπτα: 9-32, 20-52, 43-69, 59-83.

Εδεσσαϊκός BC (Τσάμης): Τεντζέρης, Γάτσος 20 (1), Αβραμίδης, Σταμπουλής Π. 9 (2), Τσάμης 18 (2), Πασχαλίδης 2, Ξυλουργίδης, Αδάμ 2, Κεχαγιόγλου 3, Σταμπουλής Χ. 5, Φώτογλου, Κατσάρας.

ΓΑΣΠ Πάνθηρες (Χρυσίδης): Πολυχρόνης 2, Κωνσταντόπουλος 6, Μπούσμπουρας 10 (1), Αδαμόπουλος 18, Γκαβοτάσιος 5 (1), Ψαρρού 22 (2), Καζαντζανίδης, Λόγυρος 16 (2), Κεσεσίδης, Χρυσάφης, Σταυριανίδης, Κουτσικάς 4.